Zakopane to jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Polsce. Poniżej prezentujemy pięć najważniejszych miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić.

Opuść apartamenty – Zakopane to natura!

Zakopane to przede wszystkim aktywny wypoczynek. Oczywiście możemy przesiedzieć urlop w mieście, jednak serdecznie polecamy wybranie się na wycieczkę pieszą lub rowerową po jednym z wielu różnorodnych szlaków górskich. Dla oponentów wspinaczki proponujemy tatrzańskie doliny. Bogata przestrzeń umożliwia także bardziej wyspecjalizowaną rekreację – wycieczki konne, jazda na quadach czy paralotnie czekają na swoich amatorów.

Fot. Pixabay

Na tle gór

Często kierujemy widokiem z okna, gdy wybieramy wakacyjne apartamenty. Zakopane szczególnie mają czym się pochwalić. Tatry majestatycznie górują nad miastem. W oko rzuca się zwłaszcza Śpiący Rycerz – Giewont. Jeśli jesteś miłośnikiem gór, nie sposób odpuścić sobie wspinaczki na szczyt. Po drodze zobaczymy przepiękną naturę Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jedna z dróg prowadzi od Kasprowego Wierchu. Ten wierzchołek posiada kolejkę górską, dzięki czemu jest jedną z najpopularniejszych destynacji górskich wycieczek.

Spacer na Krupówkach

Nie sposób nie odbyć spaceru po Krupówkach. Jest to najpopularniejsza ulica miasta o długości ponad kilometra. Znajdziemy przy niej hotele, restauracje, a także może sklepów, sklepików i straganów, na których możemy zaopatrzyć się w prawdziwie góralskie oscypki, kożuszki i ciupagi czy regionalnie zdobione przedmioty, będące najlepszym przykładem sztuki użytkowej.

Poznaj kulturę góralską

Jeśli jesteś zainteresowany historią regionu, koniecznie odwiedź Muzeum Tatrzańskie, które ma ogrom zbiorów poświęconych kulturze góralskiej. Ośrodek wspiera ochronę Podhala i Tatr oraz posiada wiele pamiątek i zbiorów etnograficznych. Znajdziemy tam ekspozycje: historyczną, przyrodniczą i etnograficzną.

Dla młodego turysty

Same wędrówki i piękno natury mogą być niewystarczające dla naszych pociech. Najlepszym kierunkiem podróży jest wtedy Gubałówka – nie jest zbyt wysokim szczytem, a mimo to, rozciąga się z niej przepiękny widok. Gubałówka posiada także wiele atrakcji – m. in. kolejkę grawitacyjną, snowpark z torami saneczkowymi i skuterami oraz place zabaw, w tym pierwszy park linowy w Zakopanem – Trollandię. Ogrom atrakcji jest dostosowany zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych wycieczkowiczów.

Zakopane jest doskonałym kierunkiem podróży, zwłaszcza dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niewątpliwie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

5 najlepszych atrakcji w Zakopanem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *