Turystyka w Zakopanem ma do zaoferowania naprawdę wiele. Górskie pasma i szczyty, Wielka Krokiew czy przepełnione ludźmi Krupówki, to nie wszystko, co oferuje nam właśnie Zakopane. Noclegi, apartamenty, bilety wstępu… – o takie rzeczy dba każdy turysta. A może lepiej odwiedzić strony internetowe i przewodniki turystyczne, żeby przejrzeć listę obiektów oraz miejsc, które naprawdę warto zobaczyć w Zakopanem? Na drugi plan schodzi miejsce noclegu i zakopiańskie apartamenty. Tatry oferują świadomym turystom niezapomnianą przygodę.
Gubałówka, Giewont i Kasprowy Wierch – znane, ale wciąż modne
Popularne szczyty górskie u stóp Zakopanego przyciągają rocznie tysiące turystów, którzy zdobywają je o własnych siłach lub wyjeżdżają na nie kolejkami oraz wyciągami. Nie wyszedłeś jeszcze na żaden z tych szczytów, a wciąż jesteś w Zakopanem? Porzuć swój wygodny apartament. Zakopane i najbardziej reprezentatywne szczyty Tatr czekają właśnie na Ciebie! Na Twoje liście nie może zabraknąć Kasprowego Wierchu, Giewontu oraz Gubałówki.
Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej i Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej – najważniejsze symbole religijne
Symbole sakralne stolicy polskich Tatr to miejsca odwiedzane zarówno przez osoby starsze, jak i młodych, którzy chcą poczuć religijnego ducha miejscowości. Przy drewnianym kościółku z XIX wieku blado wypadają nawet najbardziej nowoczesne apartamenty. Tatry w całej Polsce słyną z niesamowitych zabytków sakralnych, które podczas pielgrzymek odwiedzał papież Jan Paweł II.
Wyjątkowe ulice Zakopanego
Najbardziej znanym zakątkiem Zakopanego są z pewnością Krupówki. Góralska muzyka, budki z przepyszny oscypkami, regionalne potrawy i drewniane domki z pamiątkami – to właśnie wspomniana ulica Krupówki. Mniej znanymi, ale równie wartymi odwiedzenia są ulice Kościeliska i Skibówki. To właśnie tam można podziwiać drewniane wille oraz chaty góralskie z XIX wieku, a wśród nich te, zaprojektowane przez Stanisława Witkiewicza.
Mało popularne, ale wciąż piękne
Muzea czy inne miejsce związane z historią zwykle nie przyciągają tłumów turystów. Nie oznacza to jednak, że są one mniej atrakcyjne od znanych obiektów. Chcesz się o tym przekonać? Odwiedź:
– Muzeum Tatrzańskie;
– Muzeum Karola Szymanowskiego;
– Muzeum Stylu Zakopiańskiego;
– Miejską Galerię Sztuki.
Znane czy odkrywane?
Czasem lepiej postawić na to, co naprawdę sprawdzone. W wielu rejonach Zakopanego gromadzą się tłumy ludzi, jednak ma to swoją przyczynę. Miejsca te są naprawdę wyjątkowe, a ich odwiedzenie powinno być obowiązkiem każdego turysty. Z drugiej strony, dlaczego nie szukać miejsc unikatowych? Jedno jest pewne – Zakopane trzeba odwiedzić, najlepiej o każdej porze roku.

Co tak naprawdę warto zobaczyć w Zakopanem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *