Zakopane – noclegi, apartamenty, relaks, ale przede wszystkim niezapomniane chwile. Niektórzy turyści nie zdają sobie sprawy, co może zaoferować im to wyjątkowe miasto położone u podnóża Tatr. Alternatyw na spędzenie czasu w tym miejscu jest naprawdę wiele i wcale nie doprowadzą one wakacyjnego budżetu do ruiny. Zarówno grupa przyjaciół, osoby starsze, jak i rodziny z dziećmi znajdą tutaj coś dostosowanego do swoich potrzeb oraz oczekiwań. Czas na podanie listy miejsc, które koniecznie warto zobaczyć w Zakopanem.

Najpiękniejsze pasma i szczyty górskie

Takiego widoku nie zagwarantują nawet najlepiej ulokowane apartamenty. Tatry to góry o zróżnicowanych kształtach, skalistych szczytach i łagodnych zboczach. Przy dobrej pogodzie oraz widoczności można podziwiać rozciągające się na kilkadziesiąt kilometrów widoki. Najbardziej popularne szczyty położone blisko Zakopanego to:
– Kasprowy Wierch – 1987 m n.p.m.;
– Gubałówka – 1120 m n.p.m.;
– Giewont – 1895 m n.p.m.;
– Kościelec – 2155 m n.p.m.
Na górskie szczyty lepiej wybierać się poza sezonem. Unikniesz niepotrzebnych kolejek i zgiełku ludzi, którzy nie zawsze pamiętają jak należy zachowywać się górach. We wrześniu czy kwietniu łatwiej wynająć nocleg czy apartament. Zakopane jest piękne o każdej porze roku!
Symbole Zakopanego – muzea, kościoły, skocznia
Zakopane słynie nie tylko z górskich szlaków, ale wielu historycznych, religijnych i sportowych obiektów. Na szczególną uwagę zasługują dwa muzea: Muzeum Tatrzańskie oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Najważniejszą świątynią dla mieszkańców Podhala jest Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej. Turyści odwiedzają również Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Zakopane jest stolicą zimowego szaleństwa na nartach, w tym również skoków narciarskich. Odwiedzający nie zapominają o zwiedzaniu Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza, na której zwycięstwa odnosili znani polscy skoczkowie: Adam Małysz i Kamil Stoch. To oczywiście tylko część zabytków Zakopanego.

Prawdziwy i niezapomniany klimat

Dla wszystkich, którzy chcą poczuć prawdziwy klimat Zakopanego polecamy wieczorny spacer po Krupówkach. Regionalne jedzenie i muzyka, wyjątkowe pamiątki i obowiązkowe zdjęcie z miśkiem – to wszystko znajdziemy na najbardziej znanej ulicy w mieście. Czasem bywa tam naprawdę tłoczno, ale tłum ludzi również wpisuje się w klimat Zakopanego. Każdy świadomy turysta powinien przekonać się, że warto odwiedzić to miejsce, spróbować oscypka i dobrze bawić się z samymi góralami.
Czas porzucić swoje cztery ściany i apartamenty! Tatry czekają na podróżników, którzy liczą na spokojnie piesze wędrówki, ponadczasowe budowle i ekspozycje, a przede wszystkim regionalną, przyjemną atmosferę.

Miejsca, w których powinieneś się znaleźć podczas wizyty w zimowej stolicy Polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *