Nie tylko wędrówki górskimi szlakami i wycieczki nad Morskie Oko, charakteryzują naszą zimową stolicę Polski – Zakopane. Noclegi, apartamenty oraz wyjątkowe miejsca, których nie zapomina się przez długie lata. To właśnie tego oczekuje turysta, wybierający się w Tatry. Kiedy podczas wyjazdu nie dopisuje pogoda, warto zaznajomić się z tym, co ma nam do zaoferowania centrum miasta. Weź ciepłą kurtkę, parasol i opuść swój górski apartament. Zakopane zaskoczy Cię wyjątkowymi miejscami i obiektami, których nie znają nawet najstarsi mieszkańcy zimowej stolicy Polski. Tam musisz być!
Zabytkowe domy na Starówce
Nie mogą równać się z nimi nawet najbardziej luksusowe i nowoczesne apartamenty. Tatry w Polsce oraz inne tereny górskie słyną z charakterystycznych drewnianych domów. Przy ulicy Kościeliskiej i Skibówki w Zakopanem zachowały się chaty góralskie, domy i wille wybudowane w starym budownictwie. Wiele z nich zostało zaprojektowanych przez Stanisława Witkiewicza w XIX wieku. Domek do góry nogami
W domku do góry nogami słowo ,,grawitacja” zyskuje trochę inne znaczenie. Co robić, kiedy sufit okazuje się podłogą? Wystarczy zamknąć oczy i uruchomić wyobraźnię! A jeśli będziesz miał problem z utrzymaniem równowagi, to znak, że naprawdę świetnie się bawisz. Domek już od 2010 roku znajduje się na Alejach 3 Maja. Nie tylko został wybudowany fundamentami do góry, ale ustawiono go na ukos.
Tajemnica i przygoda w jaskiniach
W Tatrach popularne są również jaskinie, zwłaszcza Jaskinia Mroźna. Uczęszczanie do mniej znanych jaskiń może być jednak ciekawsze. Zwiedzanie Jaskini Mylnej zdecydowanie bardziej podnosi poziom adrenaliny, głównie poprzez brak stałego źródła oświetlenia. A co jeśli baterie w Twojej latarce się wyczerpią? Owiana tajemnicą i podhalańskimi legendami jest natomiast Jaskinia Śpiących Rycerzy.
Sam musisz przekonać się, czy w tej grocie naprawdę śpią rycerze zakuci w zbroje. Jaskinia położona jest w Dolinie Małej Łąki, nieopodal Giewontu.
Najmniejsza Fabryka Słodyczy na świecie
Jeśli najdzie Cię ochota na coś słodkiego, opuść swój zaciszny apartament. Zakopane to miasto, które zaskoczy niejednego zwiedzającego. Czym? Prawdopodobnie najmniejszą na świecie Fabryką Słodyczy. Co czeka Cię na ulicy Krupówki 13? W Fabryce Słodyczy:
– zobaczysz proces produkcji cukierków;
– będziesz uczestniczyć w degustacji jeszcze ciepłych wyrobów;
– weźmiesz udział w warsztatach karmelarskich.
Nie zapominaj o tym, co znane i lubiane
W swoich wędrówkach po Zakopanem, nie zapominaj jednak o tradycyjnych szlakach i szczytach oraz kultowych zabytkach. Kasprowy Wierch, Giewont czy Gubałówka to miejsca, które mogą stać się celem Twojej górskiej przygody. Kolejnym punktem Twojej zakopiańskiej wycieczki powinien być Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej. A jeśli masz już dość planowania, odwiedź Krupówki – regionalne potrawy i muzyka zadbają o to, by do Twojego serca przeniknął prawdziwy góralski świat.

Nieznane Zakopane – mało uczęszczane, ale wyjątkowe miejsca w tatrzańskim kurorcie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *